П`ятниця, 11.07.2025, 03:23 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

Мій сайт

Новини

В Киевской обл. планируют очищать умеренно загрязненные земли от радиации, - Парцхаладзе

23.09.2015

Киевская область рассматривает возможность запуска экологического проекта по выращиванию льна и конопли на территориях, умеренно загрязненных радиацией, для их очищения. Об этом сообщил первый заместитель председателя Киевской областной государственной администрации Лев Парцхаладзе на встрече с известным французским предпринимателем украинского происхождения Мишелем Терещенко, представителями международной компании Babcock & Wilcox, вице-президентом Национальной академии аграрных наук Украины Максимом Мельничуком и другими участниками проекта.

"Выращивание сельскохозяйственных и технических культур на землях, загрязненных радиацией, позволит очистить пораженную местность для того, чтобы в дальнейшем использовать ее для работ разного сельскохозяйственного назначения. Такая технология разработана ведущими научными институтами Украины", - отметил чиновник.

По словам Парцхаладзе, сейчас совместно с профильными специалистами необходимо выбрать территории в регионе.

"Инициатива по выращиванию культур на умеренно загрязненных территориях в Киевской области позволит очистить местность, а в дальнейшем повысит экономическую эффективность региона. Увеличение используемых земель в сельском хозяйстве обеспечит новые рабочие места", - уверен политик.

Со своей стороны Мишель Терещенко заметил, что уже имеет опыт решения подобных задач - его проекты успешно работают в Сумской и Житомирской областях.

Кроме подбора необходимых территорий для сельхозработ в ближайших намерениях обеих сторон - разработка пошагового плана действий и подписание Меморандума о взаимном сотрудничестве.



РБК Украина 

13.08.2015 

  • Згідно результатів досліджень рівні гамма-фону в населених пунктах Поліського району станом на 13.08.2015 р. складають: 
    У населених пунктах Поліського району:
    1. с. Луговики - 0,12-0,15 мкЗв/год.;
    2. с. Рагівка - 0,14-0,16 мкЗв/год.;
    3. с. Зелена Поляна - 0,14-0,16 мкЗв/год.;
    4. с. Марянівка - 0,13-0,15 мкЗв/год.;
    5. с. Красятичі - 0,12-0,14 мкЗв/год.

У населених пунктах Вишгородського району:
1. с. Катюжанка - 0,08-0,11 мкЗв/год.;
2. с. Гута-Катюжанська - 0,09-0,10 мкЗв/год.;
3. с. Рудня Димерська - 0,09-0,13 мкЗв/год.;
4. с. Володимирівка - 0,09-0,11 мкЗв/год.;
5. с. Вахівка - 0,08-0,12 мкЗв/год.;
6. с. Любидва - 0,10-0,14 мкЗв/год.;
7. с. Пилява - 0,09-0,12 мкЗв/год.;
8. с. Ритні - 0,08-0,11 мкЗв/год.;
9. с. Богдани - 0,09-0,12 мкЗв/год.;
10. с. Сухолуччя - 0,08-0,11 мкЗв/год.

  • Держсанепідслужба

 

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  №174/2016

 

Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника

 

З метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар'єрної функції Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами, сприяння організації та проведенню міжнародних наукових досліджень, з урахуванням Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та відповідно до статті 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" постановляю:

 

1. Створити в Іванківському і Поліському районах Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

До території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника погоджено в установленому порядку включення 226 964,7 гектара земель державної власності, що перебувають у постійному користуванні у Державного агентства України з управління зоною відчуження, вилучаються у цього землекористувача та надаються біосферному заповіднику в постійне користування.

 

2. Підтримати пропозицію Кабінету Міністрів України щодо утворення та забезпечення належного функціонування адміністрації Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

 

3. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити:

а) затвердження в шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник;

б) у дворічний строк:

вирішення відповідно до законодавства питань щодо надання у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику 226 964,7 гектара земель, розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок;

розроблення та затвердження в установленому порядку Проекту організації території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника;

2) передбачати під час розроблення проектів законів про державний бюджет України кошти, необхідні для функціонування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

 

4. Цей Указ набирає чинності з дня набрання чинності законом України, що врегульовує питання про відведення земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, природоохоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, які створюються на території таких зон, а також про скасування вимоги щодо утворення біосферних заповідників виключно на базі природних заповідників, національних природних парків.

 

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

 

26 квітня 2016 року

 

       Щорічно 15 травня в усьому світі відзначається Всесвітній День Захисту Клімату, мета якого – привернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату.

      Організатори численних акцій в багатьох країнах прагнуть не просто повідомити громадськість про існування такої небезпеки, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина.

       Метеорологи закликають захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

16.05.2016

Паспортизація радіактивно забруднених районів.

До відома населення доводиться інформація щодо проведення паспортизації районів ,враховуючи автентичність кожного регіону та керуючись основними засадами стратегії сталого розвитку "України - 2020"   

Та щодо проекту будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на території Чорнобильськой АЄС.

23.05.2016

 

Глава держави підписав Закон щодо врегулювання питань правового режиму території, забрудненої від Чорнобильської катастрофи

 

Дата публикації 01 серпня 2016.

 

      Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

      Документ визначає особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності, охорони атмосферного повітря на території зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення з метою забезпечення реалізації проектів з перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та реінтеграції постраждалої території.

       Законом також врегульовуються питання компетенції центральних та місцевих органів влади щодо здійснення владних повноважень на території зони відчуження.

       Одночасно  набуде чинності Указ Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника» від 26.04.2016 № 174, метою якого є збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар'єрної функції зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами, сприяння організації та проведенню міжнародних наукових досліджень.

 

За матеріалами офіційного

інтернет-представництва Президента України

 

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Пошук